обладнання електрохімічного захисту від корозїї

Обладнання для електрохімічного захисту від корозії.

металлоизделияЕлектрохімічним захистом називають катодний захист, коли спеціально руйнується потенціал металу, а також анодний захист, під час якого електродний потенціал зміщується в бік позитивної області значень.

 

Відомо, що електрохімічний захист металів від корозії базується на залежності швидкості розповсюдження цієї корозії та електродного потенціалу металу, який захищається.

Ця залежність має дещо складний характер. Метали чи сплави повинні експлуатуватися в тій сфері потенціалів, у якій швидкість їх анодного розчину менша допустимої межі, яку визначили виробники деталі, розраховуючи термін служби виробу та припустимого рівня забрудненості технологічного середовища продуктами корозії.

Важливо пам’ятати, що для самого ж процесу корозії не треба спеціально поміщати метал в електроліт – достатньо утворитися електролітній плівці на поверхні металу (часто такі розчини проникають крізь землю, бетон та оточують метал). Найчастіше причиною електрохімічної корозії металів є широке використання побутової та технічної солі (хлорид натрію та калію) в умовах ожеледиці, у зимовий час. Особливо страждають через це кузова та днища машин і підземні комунікації.

Але також електрохімічну корозію може викликати «блукаючий струм», який виникає за умови витоку струму в водне середовище чи то ґрунт. Особливо блукаючі розряди струму виникають у місцях наземного електротранспорту (наприклад, трамваїв та залізничних локомотивів на електричній тязі). Усього за рік такі розряди силою в 1А здатні розчинити 9,1 кг заліза, 10,7 кг цинку та 33,4 кг свинцю.

Сьогодні у світі існує лише 30% металофонду, який був створений за всю історію людства. А 70% мільярдів тонн металу просто знищені корозією. Зрозуміло, чому економісти та технологи різних країн постійно працюють над розробкою та удосконаленням технологій боротьби з корозією.

Це допомагає значно зекономити засоби та збільшити термін придатності металоконструкції. Наприклад, за допомогою технології катодного захисту трубопроводу можна збільшити термін його служби до 30 років!

А завдяки своїй економічності та вигоді станції катодного захист стали просто невід’ємною частиною функціонування нафтопроводу та газопроводів.

«ЕХЗ Технології» є виробниками сертифікованого обладнання електрохімічного захисту металів, у тому числі й станцій катодного захисту (СКЗ).

Детальніше з нашою продукцією Ви можете ознайомитися в розділі «Продукція».