Катодний електрохімічний захист - технологія, схеми захисту

Катодний захист металів

станция катодной защиты ЭХЗКатодним захистом називають електрохімічний захист, який базується на накладенні струму.

У виробництві зазвичай використовують один із двох варіантів такого захисту.

Перший: під’єднання виробу, який захищається, в ролі катода до зовнішнього джерела струму. Роль анода тут надається допоміжним інертним електродам. Подібна схема захисту реалізується на бурових платформах, зварних металічних основах, а також для захисту підземних трубопроводів. Варто зазначити, що катодний захист ефективний для усування загальної корзії і для різних її підвидів.

Другим варіантом катодного захисту є протекторний, чи гальванічний, захист. Таким чином, поляризація катодів виробу з металу відбувається за умови контакту з більш від’ємним металом. Електровід’ємний метал при взаємодії з металом, який захищається, виступає в ролі анода. Анод же (цинк, магній чи алюміній) починає повністю руйнуватися. Другий спосіб катодного захисту використовують для покритих ізоляцією металоконструкцій із низькою часткою використання струму.

Такий захист є дуже ефективним. Наприклад, одним магнієвим анодом можна захистити до восьми кілометрів трубопроводу з покриттям. Звичайно, протекторний захист широко відомий та застосовується у багатьох країнах світу.