захист від корозії металу

Захист від корозії металу.

захист від корозії металу

Корозійне руйнування – це хвороба металу, яку лікувати складно та економічно невигідно. А от попередньо вжити заходів правильного захисту від корозії металу – значно раціональніше.

Під час вибору методів захисту в кожному окремому випадку необхідно враховувати фактори зовнішнього середовища, які впливають на життєдіяльність металоконструкцій.

У статті "Захист від корозії металу" мова піде про ґрунтову корозію металів та про те, яку схему правильніше застосувати для захисту металів в такій ситуації.

Фактично відсоток активності електрохімічної корозії цілковито залежить від того, наскільки агресивний ґрунт та який його біологічний склад, а також як у ньому розподіляється блукаючий струм.

Зрозуміло, що не всі ґрунти мають іонну електропровідність через те, що в них наявний вміст водних та хімічних сполук. Отже, так чи інакше всі металовироби, які находяться у ґрунті, потрапляють під вплив корозії.

Від структури грунту, його «пористості» залежить співвідношення вмісту повітря-води. Чим більш земля має пори, тим більше вона насичена киснем. У такій землі процент води буде мінімальний. Наприклад, це піщані ґрунти, і в них метал буде мінімально кородувати.

Коли ж пори мають мікрокапілярні канальці (глинистий тип ґрунту), агресивність середовища такої землі дуже висока, що позначається на корозії металів, які в ній залягають.

Слід урахувати й насиченість ґрунту розчинними солями, мінералізацію землі. За умови великої насиченості ґрунту цими мікроелементами метал швидше кородує.

Зрозуміло, що болотисті та торф’яні ґрунти найагресивніші та найбільш корозієактивні. У таких ґрунтах металовироби дуже швидко стають непридатними до подальшого використання.

Щодо мікроорганізмів у ґрунті, то вони теж відіграють неабияку роль в «атаці» на метали. Сіркобактерії, залізобактерії, анаеробні бактерії – всі вони активно сприяють утворенню корозії. Цікаво, що неоднорідність щільності цих видів бактерій у ґрунті зазвичай спричиняє нерівномірне (місцями) коронування.

Ураховуючи всі ці фактори, можна вирахувати питомий електричний опір землі. Також є таке поняття, як агресивність ґрунту (від 20 до 100 Ом*м).

Захист від корозії металу: для захисту від корозії металоконструкцій, які залягають у ґрунтах, спеціалісти «ЕХЗ Технології» рекомендують використовувати анодні заземлювачі, а також катодну станцію захисту металів від корозії. Детальніше з характеристиками цього обладнання Ви можете познайомитися в розділі «Продукція» нашого сайту.