Графітопласт: властивості, сфери застосування

Графітопласт: властивості, галузь використання

Графитопласт изделиеГрафітопластами називають пластмаси, які містять наповнювач – графіт або інші карбонізовані речовини (кокс, термоантрацит). У якості зв’язувальних речовин у графітопласті бувають феноло-альдегідні смоли, поліаміди, фторопласти тощо.

 

Термопласти, які містять графіт, використовують для різних деталей машин, які працюють в умовах підвищеного тертя без змазки (вкладиші підшипників).

Спочатку отримують прес-порошки з графітопласту (антегміт), гранули та заливочні компаунди. Потім із цих порошків способом гарячого пресування виготовляють деталі.

Властивості графітопласту різні – усе залежить від наповнювача. Варто зазначити, що гранульований графітопласт, який отримують на основі поліамідів та фторопласту-4, має високий рівень зносостійкості, а також масло-, бензо- та лугостійкості.

 

Електротехнічні вироби з графіту

графитГрафіт увіходить до складу деполізаторів та електродів гальванічних елементів. Він також додається до електродної маси для покращення формування. З чистого графіту виготовляють електроди (графітовані).

Він також використовується для виготовлення духового вугілля для прожекторів та кіноапаратів.