Катодний захист від корозії металу. Принцип дії. Переваги

Катодний захист від корозії металу «ЕХЗ Технології»

захист від корозії металуКатодний захист – ефективний метод боротьби з корозією трубо- та газопроводів.

 

Захист від корозії металу. Ефективність застосування катодного захисту металів полягає в принципі його дії: так, зменшуючи потенціал металу, наближаємося до нульового значення струму анода.

Застосовуючи цей вид електрохімічного захисту, «мінусовий» полюс зовнішнього джерела струму під’єднують до металовиробу, який виступає в ролі катода.

Для того, щоб замкнути ланцюг струму, «плюсовий» полюс джерела з’єднують з анодом, який у цій схемі є електродом. Важливо знати: для того, щоб схема працювала, анод повинен знаходитися у схожому середовищі (земля, вода), так само як і об’єкт, який потребує катодного захисту від корозії.

Катодну поляризацію підземних металоконструкцій здійснюють завдяки дренажному, катодному та протекторному захисту. Застосовують цей вид захисту металів зазвичай для підземних трубопроводів, захищаючи їх від ґрунтової корозії.

катодний захист

Хоча катодний захист від корозії металу за його схемою дії можна порівняти з протекторним захистом металів, усе ж він є ефективнішим, а також широко застосовується для ліквідації анодних зон трубопроводу.